הלית אסא – יו"ר אימגו  הלית וואטסאפ 054-9455660 | helit.4u@gmail.com | דפנה דריאל – יו"ר אימגו  דפנה וואטסאפ 052-7473900 | dafnadariel@gmail.com

טיפול אימגו זוגי דתי
טיפול אימגו זוגי דתי

טיפול אימגו משולב יהדות 

טיפול זוגי בשיטת אימגו משתלב היטב עם היהדות. שיטת האימגו מבהירה, מלבנת ומתרגלת דרך עבודתה, את עקרונות היהדות וגילומם. היום ניתן לקבל טיפול אימגו על רקע דתי, או טיפול זוגי דתי, דרך "תרגולי אימגו". טיפול זוגי דתי, הוא טיפול בשיטת הדיאלוג של אימגו, כאשר המטפל מתמצא ומסביר את עקרונות האימגו לפי שורשיהם בתורה. המיקוד בטיפול זוגי דתי, הוא על כך שבתוך למידת הזוגיות בשיטת אימגו, טמונות האמונות הבסיסיות של היהדות הקימות בתורה. אמונות אלו אומרות כי שיפור הקשר וטיב היחסים בין בני זוג, יוצר אדם איכותי ומשופר יותר, היודע לכבד את עצמו ואת זולתו, ובעת ובעונה אחת, הופך את האדם ליותר מוגדר, יותר איכותי, יותר בוחר, יותר חופשי, וגם יותר אדם מאמין.

עקרונות שיטת האימגו

המיוצגים בדיאלוג שפיתח ד"ר הארוויל הנדריקס, מלמדים ומפתחים את היכולת של בני זוג, לשמוע, להקשיב ולהבין אחד את השני, במטרה לפתח חמלה רחבה יותר, ולהשלים את החסר בכל אחד מהם, ע"י הבנה, הכלה וקבלה של השני. הרעיון הוא שע"י קבלת השוני שקיים בין בני הזוג, כל אחד מבני הזוג גדל, ונהיה יותר ממה שהיה קודם. דרך הקשר המשופר שלהם, הם עוזרים אחד לשני להגשים את עצמם, תוך כדי עיצוב ובנית הקשר ביניהם. יחד עם זאת, הם יוצרים עולם מלא, עשיר ושלם יותר, המכיל לא רק את שני בני הזוג, אלא גם את השכינה עצמה. הקשר הופך להיות גילום של מטרת חיי בני האדם בעולם הזה: לחיות בעולם בתוך חברה ההולמת את בוראה, ומקדשת את רוחו עלי אדמות.

ולמה ככה?

כפי שכתוב במשנה, כשיש שני אנשים היושבים ביחד, ואין ביניהם דברי תורה, כאילו שאכלו מזבחי מתים. אבל, כשיש ביניהם דברי תורה, כלומר : קשר המשקף את התורה, בהתייחסותם באהבה ובאחווה אחד כלפי השני, סימן שרוחו של בורא העולם בעצמו שורה ביניהם, כי לשם כך נברא העולם.

מה קורה בדיאלוג?

דרך דיאלוג האימגו, ותשומת לב ל"מקום", המפריד בין כל אדם ואדם, מתאפשר מקום של כבוד וייחודיות לכל אדם, בהיותו אדם. מזה אנו לומדים על קדושת רוח האדם, בכל אדם, כחלק חשוב ורצוי של העולם. למידת הדיאלוג בגישת זאת, מקרבת לא רק איש ואישה, אלא גם ילדים להוריהם, והורים לילדיהם, ובכלל איש אל רעהו. כתוצאה מכך, כל אדם לומד את שיטתו של אהרון הכהן, של "אוהב את הבריות ומקרבן לתורה". השיטה גם נותנת בסיס ותמיכה לרעיון הערך שיש לכל אדם, ולתרומה הייחודית, והמיוחדת שלו לעולם. האמונה של היהדות, כי אחת ממטרות הנישואין, היא להפריח ולהגשים את היכולות והמידות הייחודיות שבכל אדם, דרך שיפור יחסי הגומלין בין בני הזוג, קיימת בבסיס עבודת האימגו.

מה קורה בטיפול זוגי דתי בשיטת אימגו?

בטיפול זוגי דתי יש הזדמנות לברר וליישם את העקרונות הבסיסיים של מצוות בין אדם לחברו. דרך לימוד, שינון ושיפור יכולתו של האדם לקחת את מלוא האחריות על חייו, ללא האשמה, וללא הצבעה על הזולת כגורם להתנהגותו. באותו הזמן שאדם לוקח אחריות על חייו, הוא לומד גם מהם תחומי האחריות השייכים לו, ומהם אלו שאינם שייכים לו. בתרגול בשיטת אימגו, כל אחד לומד "להבין את הזולת" "לדון אותו לכף זכות", וע"י כך לאהוב אותו יותר, ולמצוא את הטוב שבו. הטיפול באימגו מלמד אותנו כיצד שיפוטיות וביקורת, מעידים על מגבלות הגדילה שלנו כבני אדם. להכיר את האחר "באמת", הוא להבין אותו מזווית הראיה שלו, ולא מזווית הראיה שלנו. לכן מצווה מן התורה היא: "אל תדון את האדם עד שתגיע למקומו". יחד עם זאת שאנו מלמדים זכות אצל ה"אחר", אנחנו גם לומדים לאהוב אותו. ככל שאנחנו לומדים יותר לאהוב ולקבל את השני, אנחנו גם יותר אוהבים ומקבלים את עצמנו. שיטת דיאלוג האימגו, דורשת תרגול בהבנה ואישוש נקודת המבט של כל אחד מבני הזוג. ההבנה מביאה לידי קבלה ואהבה. האהבה הזו, מביאה לידי אהבת אחים, שלום ורעות בעולם, שהם היסודות למצוות של בן אדם לחברו.

עדכונים

26.09.23
סדנה לזוגות בשיטת אימגו

סדנאות לזוגות בשיטת אימגו

אם אתם מאמינים שחייכם הזוגיים יכולים להיות טובים ומהנים יותר ואתם רוצים לעשות שינוי, סדנת האימגו נועדה לכם

סדנת סופ"ש במכון שינוי, הרצליה

סדנה לזוגות אמצע שבוע בפתח תקווה

סדנה לזוגות בשיטת אימגו, סופ"ש בנתניה

סדנה לזוגות בשיטת אימגו, סופ"ש בחיפה

הכשרת אימגו למטפלים בשיתוף עם מכון שינוי שבגליל ים, הרצליה

Open chat
זמינים גם בוואטסאפ
שלום לך ✿, איך נוכל לעזור לך?